Salih ARSLAN

İl Temsilcisi

1987 yılı Ağrı doğumlu olan Salih ARSLAN ilk, orta ve lise öğrenimini Mersin ilinde, lisans eğitimini ise Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Biyoloji Bölümü ve Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümünlerinde tamamladı. Yüksek lisans eğitimini ise Mersin Üniversitesi Nanoteknoloji ve İleri Malzemeler Programında yapmıştır.
2010 yılından bu yana özel sektörde Muhasebe/Finans dallarında çalışmış, daha sonra ise müdür yardımcılığı görevlerinde bulunmuştur.
Arslan, çeşitli sivil toplum kuruluşlarında il yöneticiliği ve teşkilat başkanlığı görevlerini yürütmüş, TÜGVA Ailesinde ise İl Teşkilat Koordinatörlüğü ve Proje Sorumluluğu görevlerini yapıp yerine getirmiştir.
Evli ve 1 çocuk babasıdır.


Erkan VANGÖLÜ

Teşkilat Koordinatörü

10 Kasım 1988 ‘de Mersin de doğdu. İlk orta ve lise öğrenimini Mersin’de tamamladı . Erken yaşta iş hayatına atıldı 2002 / 2012 yılları arasında gümrük ve ticaret işleri ile uğraştı . Atatürk Üniversitesi Halkla İlişkiler Ve Tanıtım Bölümünden mezun oldu. Anadolu Üniversitesi Emlak Ve Emlak Yönetimi Bölümünde öğrenim hayatına devam etmektedir. Çeşitli sivil toplum kuruluşlarında görev yapmış olan Erkan VANGÖLÜ evli ve 1 çocuk babasıdır. İyi derecede İspanyolca orta derece İngilizce Fransızca ve Arapça bilgisine sahiptir.


 

Rafet VURAL

Ortaokul Koordinatörü

Rafet Vural,1993 yılında Siirt ilinin Baykan ilçesinde dünyaya geldi.İlk ve orta öğrenimini Baykan’da tamamladı.Lise eğitimini Siirt Anadolu İmam Hatip Lisesinde okudu. Anandolu Üniversitesi ÇEKO bölümünden 2018 yılında lisans eğitimini tamamladı. Şuan ikinci üniversite olarak Malatya Inönü Üni. İlahiyat 3.sınıf öğrencisi olarak eğitimini devam etmektedir.2012 yılında DIB’de İmam Hatip olarak başladığı görevde Kur’an Kursu Öğreticisi olarak devam etmektedir.Amatör olarak birçok spor dalı ilgilenen Vural,orta düzey arapça bilmektedir.

 


Hüseyin ÖZER

Lise Koordinatörü

Ağrı Taşlıçay doğumlu olan M. Hüseyin ÖZER ilk, orta ve lise öğrenimini Mersin ilinde, lisans eğitimini ise Mersin Üniversitesi Sınıf Öğretmenliği ve Anadolu Üniversitesi Sosyoloji bölümlerinde tamamladı. Yüksek lisans eğitimini Mersin Üniversitesi Sınıf Öğretmenliği Eğitimi Programında yapmıştır. Çeşitli eğitim kurum ve şirketlerinde eğitmenlik ve mentörlük yapan Özer’in ulusal ve uluslararası dergilerde yayınlanmış akademik ve edebi çalışmaları da bulunmaktadır. Çeşitli sivil toplum kuruluşlarında görevler almıştır.

 


Abuzer Can ARSLAN

Üniversite Koordinatörü

1998 yılında Gaziantep’te doğdu. Aslen Adıyamanlı olan Abuzer Can ARSLAN, İlkokul, ortaokul ve lise eğitimini Adıyamanda tamamladı. 2017 yılında Mersin üniversitesi İktisat bölümünü kazandı. 2018 yılında kurum içi yatay geçiş yaparak Harita ve Kadastro bölümüne geçti ve şuan hala orda eğitimine devam etmekte. Açık öğretimde ise Adalet bölümü okumaktadır. Üniversiteye kadar çeşitli sivil toplum kuruluşlarında bulundu.Orta düzeyde Osmanlıca bilen Abuzer Can ARSLAN, Yarı profesyonel olarak Muay Thai ve Kick boks sporuyla ilgileniyor.


Muhammed Zeki ERGİN

Çalışan Gençlik Koordinatörü

1994 yılında Mersin’in Akdeniz ilçesinde doğdu.İlk ve Orta öğrenimini Mersin’de tamamladıktan sonra 2009 yılında Şırnak Hacı Şükrü Geliş Kuran Kursunda medrese ve Arapça edebiyatı ile alakalı eğitimine başladı, bu süreç zarfında açıköğretim imam hatip Lisesi öğrencisi olarak lise eğitimini devam ettirdi.Medrese eğitimi ilerledikten sonra farklı illerin camilerinde hatiplik ve eğitmenlik yaptı,2013 yılında Mersin’e tekrar döndü akabinde yeni açılan bir medresenin açılışı ile eğitmenliğe başladı bu süre zarfında farklı vakıf ve STK’lar içerisinde aktif görev almıştır.Yüksek Öğrenimine Eskişehir Üniversitesi İlahiyat fakültesinde devam etmektedir. Muhammed Zeki Ergin Mersin’de ikamet edip ticaret ile uğraşmaktadır.Evli ve bir çocuk babasıdır.


Mehmet Güven KARAOĞLU

Spor Koordinatörü

02.02.1990 tarihinde Şanlurfa’da doğdu, ilk, orta ve lise öğrenimini burada tamamladı. Mersin Toros Üniversitesi İnşaat Mühendisliği, Eskişehir Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi, Atatürk Üniversitesi İş Sağlığı Ve Güvenliği bölümlerini tamamladı. 2014 yılından bu yana İnşaat sektöründe kurucusu olduğu Güven Group firmasında Yönetim Kurulu başkanı olarak çalışmakta olup İnşaat Mühendisliği yapmaktadır. Daha önce çeşitli sivil toplum kuruşlarında görev yürüten Mehmet Güven KARAOĞLU, TÜGVA ailesinde ise Mersin Çalışan Gençlik Koordinatörü olarak görev yaptı.


Fatih ÜLKER

Eğitim Koordinatörü

Fatih Ülker 1991 Van Çaldıran’da doğdu. Üniversite öğrenimi önlisans olarak Mersin Meslek Yüksek okulunda Kontrol ve Otomasyon Teknolojisini bölümünü bitirdi. Anadolu üniversitesi iktisat bölümü okuyarak Lisansını tamamladı. Bir çok hazır beton şirketinde tamir bakim ve onarım teknisyeni olarak çalıştı. Halen özel bir şirkette tamir ve bakim ustası olarak çalışmakta. Evli ve bir çocuk babasıdır.

 

 


 

Muhammet Ali PENBEGÜL

Medya İletişim Koordinatörü

1998 Yılında Malatya’nın Arapgir ilçesinde doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Afyonkarahisar da aldı. 2016 yılında Mersin Üniversitesi Kamu Yönetimi bölümünü kazanıp şehrimize gelen PENBEGÜL, lisans eğitimine burada devam etmektedir. Çeşitli sivil toplum kuruluşlarında görevler alırken, amatör olarak radyo ile uğraşıp, internet radyosu da açtı.


Burak MEŞE

Yurt Koordinatörü

 1993 yılı Yozgat doğumlu olan Burak MEŞE, lise öğrenimini Mersin Çağdaşkent Anadolu Lisesi’nde , lisans eğitimini ise Necmettin Erbakan Üniversitesi Sınıf Öğretmenliği bölümünde tamamlamıştır. Özel eğitim merkezinde iş hayatına başlayan Meşe ardından Tügva Mersin 15 Temmuz diriliş yurdunda Kurum müdürü olarak çalışmasını sürdürmektedir. Ortaöğretim yılllarından bu yana Milli Türk Talebe Birliği , İHH İnsani Yardım Vakfı ,Birlik Vakfı gibi çeşitli sivil toplum kuruluşlarında yöneticilik yapmıştır.TÜGVA Ailesindeyse 1 yıl Mersin Tügva İl Eğitim Koordinatörü olarak görev almıştır.Şuanda ise TÜGVA Mersin Yurt Koordinatörü görevini yürütmektedir.