Bu Turnuvada Sende Yerini Al Ödülleri Kap!

TÜGVA GENÇ LİG FUTBOL TURNUVASI KURALLARI VE GİRİŞ KOŞULLARI

 

Başvuru Şartları:

*Turnuvaya katılacak olan takımların oyuncuları için yaş sınırlaması yoktur.Alt sınır 15 yaş…

*Turnuvaya katılacak olan takımlar toplam 200 TL ücret ödeyecektir.

*Belirlene ücreti maçlar başlamadan önce yatırmayan takımlar turnuvaya katılamazlar.

*Kura çekimi,karşılaşmaların sonuçları ve diğer turnuva ile ilgili her türlü bilgi ve duyuru kurulacak olan whatsapp grubundaki takım kaptanlarına mesaj olarak bilgilendirilecektir.

 

Turnuva Kuralları:

*Takımlar 9 kişiden oluşur.Bir oyuncu sadece bir takımda oynayabilir,başka takımda oynayamaz.Her takım 1 kaleci 5 oyuncuyla oyuna başlar ve bir orta hakemin yönetiminde maç oynanır.

*Maça eksik oyuncu ile gelen takımlar en az 1 kaleci 5 oyuncu ile oyuna başlayabilir. Daha azı halinde,hiç gelmemesi durumunda ve maç başlama saatinden 15 dakika geç gelmesi durumunda karşılaşma hakem tarafından tatil edilir ve o takım 3-0 hükmen yenik sayılır.Ayrıca maç içinde bir takımın 3 kırmızı kart görmesi halinde o takım o anda galip olsa bile 3-0 hükmen yenik sayılır,rakip galipse o anki skor geçerli sayılır.

*Her takım lisanslı 2(iki) oyuncu oynatabilir.

*Takımdaki bütün oyuncuların verilecek olan google form linkindeki bilgileri eksiksiz doldurması zorunludur.

*Karşılaşan takımların oyuncuları,takım listelerine göre saha komiseri tarafından kontrol edilir,takım sorumluları tarafından oyunculara itiraz gelmesi durumunda saha komiseri kimlik kontrolü isteyebilir,uygunsa hakem karşılaşmayı başlatır.Oyuncu değişiklikleri saha komiseri tarafından listelere uygun olarak yapılır.Karşılaşma başladıktan sonra takım listelerine yapılan itiraz sonucu maç tatil edilemez,oynanır.Karşılaşma sonunda hakem raporuna bu itirazı belirtir, ya da karşılaşma bittikten sonra yapılacak listelere itiraz tertip komitesi tarafından karara bağlanır.Listeye aykırı oyuncu oynatan takım o karşılaşma için hükmen 3-0 yenik sayılır.

*Takımlar maç saatinden en az 30 dakika önce sahada hazır bulunacaktır.

*Maçlara kolye,yüzük ve saat vb. Tehlikeli aksesuarla çıkılamaz.Ayrıca pantolon gömlek gibi giysilerle oynamak yasaktır.Yelek giyecek takıma yazı tura ile karar verilir.

*Her takım 3 oyuncu değiştirebilir,oyundan çıkan oyuncu tekrar oyuna giremez.Kaptanlar arasında yazı tura atışı ile top ve alan seçilir oynanacak futbol topunun seçimini hakem yapar.

*Turnuva maçları 2×25 dakika oynanır,devre arası dinlenme süresi 5 dakikadan fazla olamaz.Ofsayt ve geri pas dışında ki bütün futbol kuralları geçerlidir.

*Serbest vuruşlarda baraj mesafesi,4 normal adım mesafesidir.

*Ofsayt kuralları uygulanmayacaktır.

*Aut atışlarını kullanmak zorunludur.Direk yapılan aut atışında hiçkimseye çarpmadan kaleye giren top gol sayılmaz.

*Maçı yöneten hakemin sakatlanması veya kendisinin devam etmek istememesi gibi hallerde tertip komitesi hakemi maçın herhangi bir bölümünde değiştirmeye tetkilidir.

*Oyun kurallarından ihraç cezası alan 1 maç oynayamaz.İhraç cezasının sebebi hakem raporuna göre,Şiddetli hakaret,küfür ve saldırı gibi nedenlerden olursa bu oyuncuların durumları tertip komitesi tarafından belirlenir.

*TURNUVA SONUNDA DERCEYE GİREN 1. VE 2. TAKIMA PARA ÖDÜLÜ VERİLECEKTİR.

Başvuru İçin Tıkla